Junior Ensembles and Duets
1st Glendalough Clarinet Ensemble St Kevin’s College
2nd Donvale Christian College Junior Woodwind Ensemble
3rd Starla Tong and Hannah Yang
HC Donvale Christian College Duet – Zara Baldwin and Reuben Chan

Intermediate Ensembles and Duets
1st St Kevin’s College Small Ensemble
2nd St Kevin’s College Intermediate Clarinet Ensemble
3rd Donvale Christian College Duet – Oliver Dobson and Esther Zhang
HC St Catherine’s School Ensemble
HC Donvale Christian College Duet – Nathan Wijaya and Timothy Halliday
HC Donvale Christian College Duet – Ricky Khong and Riley Linden

Senior Small Ensembles and Duets
1st Eltham High School Saxophone Quartet
2nd Huntingtower Small Ensemble
3rd St Kevin’s College Senior Clarinet Ensemble
HC Scotch College
HC Team Clarinet

Senior Large Ensembles
1st Eltham High School Clarinet Choir
2nd Melbourne High School Clarinet Ensemble
3rd Eltham High School Saxophones
HC Loreto Mandeville Hall
HC St Kevin’s College Senior Clarinet Ensemble
HC Donvale Christian College Sextet
HC Caulfield Grammar School

SOLOS

Novice
1st Nancy Ni
2nd Zuomo Liao
3rd Thomas Moore

10 years and under
1st Luke Wang
2nd Charlie Lanham
3rd Linda B. Zhou
HC Joshua Hobday
HC Arthur Wang
Adjudicator’s Encouragement Award Cameron Wong

AMEB Grades 1 and 2
1st Arthur Wang
2nd Ben Dallalana
3rd Thomas Moore

AMEB Grades 3 and 4
1st Sasha Pillay
2nd Melody Chen

12 years and under
1st Eve Ferrie
2nd Wells Duan
3rd Starla Tong
HC Yi Wei Wang
HC Melody Chen
HC Morgan Wu

Adjudicator’s Encouragement Award Shangxi Chi

12 years and under Championship – Isobel Carter Trophy
1st Wesley Kim
2nd Arthur Wang

14 years and under
1st Yang Yang Ni
2nd Lily Messom
3rd Ryan Yunren Zhang
HC Ryan Li
HC Michael Jiang
HC Cheryl Lo
Adjudicator’s Encouragement Award Wells Duan

AMEB Grades 5 and 6
1st Aisha Bowker
2nd Lily Messom
3rd Shannagh Leydon
Adjudicator’s Encouragement Award Isaac Hong

AMEB Grades 7 and 8
1st Emily Gittins
2nd Daniela Edwards
3rd Shangxi Chi
HC Andreas Luo
HC Jaewon Andrew Lee

15 years and under Championship – Hugo Stockigt Trophy
1st Eve Ferrie
2nd equal Ewen Wang
2nd equal Nathanael Duffy
3rd Yang Yang Ni
HC Jaewon Andrew Lee
HC Michael Jiang
HC Ruwan Jinadasa
HC Weiyu Diao

16 years and under
1st Emily Gittins
2nd Clark Yuan
3rd Ruwan Jinadasa
HC Vicki Liang
HC William Tang

18 years and under
1st Zac Broeren
2nd Richard Liu
3rd Eve Ferrie
HC Noah Field
HC Paige Curtis
HC Jay Sun
Peter Clinch Encouragement Award Patrick Leahy
Peter Clinch Encouragement Award Constance Meehan

18 years and under Championship – Ian Morgan Trophy
1st Richard Liu
2nd Jay Sun
3rd Nathanael Duffy
HC Taehyun An
HC Jacob Chen

Australian Composition – Open
1st William Tang
2nd Emily Gittins
3rd Ryan Li
HC Ryan Zhang

Yamaha Saxophone Competition
1st Justinn Lu
2nd Brandon Bartholomeusz
3rd Bailey Hume
HC Jason Ji
HC Terence Liu

Buffet Crampon Clarinet Competition
1st Amy Luo
2nd Tess Waller
3rd Kristopher Nash
HC Jes Broeren
HC Georgia White
HC Amelia Eddy